SKI AREÁL ŠANOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Informace o aktuálním stavu lyžařských středisek

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Pokud ano, jen o desetikoruny. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Sněhu má být dostatek. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Rozhodování na poslední chvíli je obvykle nejlepší. Než vyrazíte je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou sněhové podmínky nejlepší. Informací je všude poměrně dost, některé ale nejsou příliš přesné. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Možnost to je, ale né zrovna rychlá. Musíte hodinu sledovat televizní obrazovku a pokud náhodou jen na chvíli přestanete dávat pozor, může se stát, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! V tomto pořadu se navíc objevují pouze ta největší střediska. Zaplatí to lyžaři v ceně skipasů.

Druhou možností je vyhledat Informace na internetu. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od malých kopečků s jedním vlekem až ty po největší lyžařské komplexy. Informací je na tomto webu také jednoznačně víc, jediné co bych vytknul je to, že mapky areálů jsou pouze přibližně u poloviny střediskek. Jen mě udivuje, že existuje stále ještě hodně lyžařů, kteří netno portál ještě neznají. Informace na něm mě osobně ještě nikdy nezklamaly.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, obvykle však takovými, které pro víkendový výlet znát vůbec nepotřebujete. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. Ještě větší katastrofa jsou stránky malých areálů, ty se dají mnohdy charakterizoat jedním slovem - hrůza. Informace prostě musíte umět hledat. Doufám, že Vám můj článek pomohl a pomůže najít takový areál, který splní Vaše očekávání.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 30.5.

°C
°C
Úterý
31.5.2022

°C
°C
Středa
1.6.2022

°C
°C
Čtvrtek
2.6.2022

°C
°C