SKI AREÁL ŠANOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Na co si dát pozor před zimní dovolenou

Jak se připravit na zimní dovolenou, aby proběhla podle Vašich představ? Věcí, co se mohou pokazit je spousta. A co hůř, vy budete před svojí drahou polovičkou za blbce. Chcete se těmto problémům vyvarovat? V tomto krátkém článku se pokusím shrnout ty nejběžnější problémy.

Co nesmíte podcenit je příprava vašeho automobilu. Je to sice neuvěřitelné, ale na letních gumách jezdí stále spousta lidí. To je v obzvlášť horských oblastech přímo hazard. Neštěstí je pak dílem okamžiku. Moje rada - bez zimních pneumatik nejezděte nikam. V příkopě skončí každoročně tisíce aut, a to je ještě ten lepší případ. Nezapomeňte také na speciální zimní naftu a nemrznoucí směs do ostřikovačů. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost.

Kontrola lyžařského vybavení je také často opomíjenou záležitostí. Když ale selže, máte po lyžování. Každý ví, že se má teple obléci. Lidé však obvykle zapomenou na náhradní přezky a šroubováky na snowboard a seřízení vázání na lyžích. Naprostou nutností pro snowboardisty jsou náhradní přezky. Stojí jen přibližně 300 Kč. Vybavení většiny ski servisů je navíc velice chabé. Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Problém je, že málokterý servis dokáže vázání seštelovat opravdu dobře. Dáte za to několik stovek korun a ve finále se vám může stát, že z lyží vypadnete v každém druhém oblouku. Dobré je vybírat servis především na základě doporučení známého.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 30.5.

°C
°C
Úterý
31.5.2022

°C
°C
Středa
1.6.2022

°C
°C
Čtvrtek
2.6.2022

°C
°C