SKI AREÁL ŠANOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká lyžařská střediska si nevedou špatně

Teplota venku klesá. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavili se nové lanovky a svah je upravován častěji a častěji. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Bufet sice na většině míst najdete, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Česká střediska se zlepšují, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Cena dopravy je ale výrazně vyšší. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 30.5.

°C
°C
Úterý
31.5.2022

°C
°C
Středa
1.6.2022

°C
°C
Čtvrtek
2.6.2022

°C
°C