SKI AREÁL ŠANOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Dovolená na Třeboňsku nejen pro rodiny s dětmi

Třeboňsko patří mezi nejpozoruhodnější krajiny naší země, její rozmanitost nabízí bohaté zážitky jak pro pěší turisty, tak i pro cyklisty. Je ideálním místem jak pro vícedenní dovolenou, tak i pro víkendové pobyty, ať už jste ubytovaní v nějakém penzionu či hotelu, nebo jen v kempu pod stanem. Je to svět staletých rybníků, prosluněných luk, rozlehlých lesů a poklidných malebných vesniček. Třeboňsko je vyhlášené i svými historickými skvosty a jeho rovinatý reliéf terénu si oblíbila již celá řada nenáročných turistů, cyklistů, nebo i rodiny s malými dětmi.

Z památek bychom můžeme jmenovat především samotné město Třeboň, to se může pochlubit prostornými lázněmi Aurora s rozsáhlým lesoparkem, moderními Bertinými lázněmi, pivovarem Regent, Schwarzenberskou hrobkou u rybníka Svět, skvostným zámkem s přilehlou zahradou a historickými objekty, včetně radnice s vyhlídkovou terasou v centru města. Kdo se jednou do Třeboně vydá, jistě se sem bude rád vracet, a to klidně i mimo letní období. Z okolí města Třeboně by mohlo být zajímavým tipem na výlet vesnické muzeum v Kojákovicích, loutkářské muzeum v obci Záluží, pohraniční skanzen u Borovan, nebo třeba pěkný, rekonstruovaný zámek ve Stráži nad Nežárkou.

Třeboňsko je doslova protkáno mnoha turistickými a cyklistickými trasami a naučnými stezkami. Velmi příjemná naučná stezka vede kolem rybníka Svět a jmenuje se Cesta kolem Světa, dalšími stezkami jsou kupříkladu Rožmberk a Okolo Třeboně. Poslední dvě jmenované stezky vedou podél největšího Českého rybníka Rožmberk, jehož krásu si rozhodně nenechte ujít. Zajímavá naučná stezka je i Červené blato, nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Třeboňsko, to není jen ráj pro turisty a cyklisty, na své si tu přijdou i vodáci. Řeka Lužnice je jednou z nejkrásnějších našich řek, její horní tok tvoří víceméně jemný písek, který se tu také v minulosti těžil v pískových lomech. Lužnice je ideální řekou pro vodáky začátečníky a rovněž i pro dětské putovní tábory. Na Třeboňsku je v provozu i mnoho kempů a přírodních koupališť, například pláž Ostende u rybníka Svět, rybník Hejtman v Chlumu u Třeboně, nebo Staňkovský rybník.

Turistům a cykloturistům bychom mohli doporučit několik zajímavých tras: Jednu z nejzajímavějších cest podél hrází rybníků Nadějské rybniční soustavy, která začíná ve Veselí nad Lužnicí, a která končí v obci Lužnice, potažmo u rybníka Rožmberk, nebo v Třeboni. Další putování na kole nebo s batohem na zádech můžete podniknout po červeně značené turistické stezce z Chlumu u Třeboně rybniční soustavou až do obce Stříbřec a pak do Stráže nad Nežárkou. Velice působivou trasou na pěkný výlet pěšky i na kole je cesta z Lásenice do Stráže nad Nežárkou a k zámku Jemčina. A kdo chce, ten může pokračovat dále zelenou turistickou trasou podél řeky Nežárky až do Veselí nad Lužnicí. Třeboňsko má každému z nás skutečně co nabídnout a jakmile sem zavítáte, budete možná velice mile překvapeni.

Čtěte také: Třeboňsko - ráj turistů a cyklistů

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 30.5.

°C
°C
Úterý
31.5.2022

°C
°C
Středa
1.6.2022

°C
°C
Čtvrtek
2.6.2022

°C
°C